Експедиція 12-ти цінностей завершилась

6 липня в центрі Вінниці відбулось буквально свято вуличного театру, та ще і з цінною метою. Глядачам було представлено театральні виступи на тему цінностей, що складають основу будь-якого цивілізованого суспільства. Акторами стали молоді люди, представники із 6-ти регіонів України, котрі приїхали прийняти участь у проекті “Експедиція 12-ти цінностей”.

12cexpfoto2
Організатором цього проекту була ВОМГО “Наше Поділля”, а партнерами в проведенні стали 6 регіональних організацій із Донецька, Рівного, Чернігова, Дніпропетровська, Криму та Вінниці. Проект проходив за підтримки Європейської Молодіжної Фундації Ради Європи з 1 по 7 липня 2014 року.
Council of EuropeПроект отримав свою назву через свою побудову, адже учасники пройшли декілька етапів і, навіть, випробовувань, перед тим як досягнули своєї кінцевої мети – виступу на площі Європейській у центрі міста Вінниці. Експедиція складалась із групового сплаву головною артерією та окрасою Поділля – річкою Південним Бугом. Багато учасників вперше в руки взяли весла і, організувавшись у міжрегіональні команди, відправились у водяну пригоду. Потім було наметове містечко, де учасники отрималиEYF_LOGO незабутній досвід життя, спілкування та навчання на природі. Навчались учасники все тим же 12-ти цінностям, серед яких: мир, права людини, демократія, повага до людського життя, повага до інших культур, гендерна рівність, соціальна справедливість, індивідуальна свобода та самовираження, толерантність, свобода віросповідання, верховенство права, солідарність та підтримка інших. Навчання проводилось досвідченими тренерами сфери побудови громадянського суспільства  основувалось на неформальних методах. Тренери вдало підвели учасників у дискурс цінностей, змусили їх замислитись, подискутувати та відчути що ж таке ті цінності, які є наче еліксиром до оздоровлення суспільства. Вже після цього учасники були готові презентувати свої думки та почуття глядачам. Тому в останні дні перебування у таборі вони, знову ж таки у міжрегіональних групах, підготували театральні виступи. Окремо потрібно відзначити, що саме такий театральний досвід, або ж взагалі будь-який театральний досвід став першим в житті багатьох учасників. Допомагали в цьому учасникам представники вінницького експериментального вуличного театру. Комусь заняття дались складно, а хтось відразу пірнув у гущу сценічних перевтілень. Але всі вкінці справились чудово і 6 липня відбулось справді свято вуличного театру у центрі Вінниці.

DSCN2545
Відбулось не тільки воно, а й відбулось щось значно більше: в цей складний для України час українці вже вкотре доводять своє бажання рухатись до світлих образів цивілізованішого суспільства, українці гуртуються, українці показують свою віру у краще майбутнє.
Загалом проект досягнув на “Ура!” всі цілі, котрі перед собою ставив: молоді учасники та їх старші керівники за такий короткий термін стали справжніми, перевіреними друзями, було зруйновано багато стереотипів про представників з різних куточків України, учасники освоїли рафтинг, вуличний театр, повчились жити в простих умовах табірного містечка. Звісно, учасники дізнались більше про базові цінності суспільства та донесли своє бачення глядачам, простим перехожим у центрі чудового міста Вінниці. Ми впевнені, що такий їх досід не пройде марно і вони приймуться реалізовувати життя згідном цивілізованим цінностям.
Це був незабутній досвід для всіх – учасників та організаторів.
Бажаємо успіхів всім, хто приймав участь у проекті, та чекаємо на нові зустрічі та звершення!

IMG_4697
Фото-звіт та відео фінальних виступів ви можете знайти за цими посиланнями: фото-звіт, відео виступів.

Координатор проекту,

Геращенко Ярослав (ВОМГО “Наше Поділля”)

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *