Проект “Майстерня громадянської активності”

n01371ВОМГО “Наше Поділля”, ЖММГО “Ініціатива” та Вінницький обласний комітет молодіжних організацій провели прес-конференцію з приводу початку реалізації проекту “Майстерня громадської активності”.

Вінницький обласний комітет молодіжних організацій, Жмеринська міська молодіжна громадська організація ”Ініціатива” та Вінницька обласна молодіжна громадська організація ”Наше Поділля”, розпочинають діяльність в рамках 8-ми місячного проекту “Майстерня громадської активності”, який покликаний сприяти розвитку та стабільній діяльності локальних громадських організацій Вінницької області.

По завершенні виборчої кампанії -2004 та Помаранчевої революції, що стала наслідком масових фальсифікацій та зневаги до конституційних прав українців, можемо спостерігати неабияке підвищення активності громадян у відстоюванні своїх законних прав та свобод. Така активність спостерігається і в великих містах і на периферії в районних центрах, селах та селищах Вінницької області. Громадяни все більше прагнуть впливати на рішення, що приймає місцева влада.

 

Водночас, громадяни не мають реальних можливості реалізувати свої прагнення впливати на рішення місцевої влади. До цього часу не має концепції спільних дій місцевої влади і громадськості, яка б дала можливість реалізації ефективного діалогу формату влада і громадськість, повідомили кореспонденту“Молодіжної Правди” в прес-службі ВОМГО “Наше Поділля”.

Як і раніше влада на місцях (особливо в районах) залишається відокремленою від суспільства. В результаті проведених нами досліджень на протязі літа 2005 року, така ж думка побутує і серед жителів районних центрів, селищ та сіл Вінницької області. Громадські організації, які б мали бути містком між владою, громадянами і бізнесом на локальному рівні дуже слабкі. В окремих районах незалежні громадські організації взагалі відсутні. Для того, щоб вирішити проблемні питання громадянам з районів доводиться їхати до обласного центру, де організації громадянського суспільства є більш-менш професійні, структуровані і виконують покладену на них суспільством функцію.

Прагнучи змінити ситуацію з недостатньою базою навичок організаційної спроможності локальних громадських організацій (громадських організацій, що діють на локальному рівні) Вінницької області 3 дієві громадські організації (Вінницький обласний комітет молодіжних організацій, ЖММГО “Ініціатива” та ВОМГО “Наше Поділля”) оголошують про початок проекту “Майстерня громадської активності”, що розрахований на 8 місяців та покликаний ліквідувати прогалини в знаннях та навичках локальних громадських організацій в найбільш необхідних частинах їхньої діяльності.

Під час реалізації проекту буде проведена серія тренінгів та майстер-класів на найбільш актуальні і потрібні для лідерів локальних організацій теми.

Вестимуть тренінги та майстер-класи провідні українські та іноземні експерти третього сектору. В ході реалізації проекту всі слухачі курсу “Майстерня громадської активності” отримають можливість стажування у найкращих громадських організацій України. А на завершення проекту буде організована велика конференція в якій візьмуть участь кращі представники третього сектору, а також представники місцевої влади, які і повинні в подальшому спільно працювати з громадськими організаціями в розбудові громадянського суспільства в Україні. Слухачі тренінгових навчань проекту “Майстерня громадської активності” стануть центрами розбудови громадського руху в районах Вінницької області і зможуть не лише пришвидшити налагодження якісних взаємовідносин між представниками влади і громадськості, але й брати активну участь у розробці проектів рішень місцевих органів влади.

Проект передбачає охопити 15 районів Вінницької області до Чечельницького.

Джерело:Молодіжна Правда mpravda.com

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *