У Вінницькій області іноземці полюють за сміттям

Волонтери-екологи з Казахстану, Німеччини, Словенії, Словаччини, Туреччини разом з однодумцями з Дніпропетровська, Кривого Рога, Харкова та Вінницької громадської організації “Наше Поділля” взяли участь в акції “Полюємо за сміттям”.
В рамках Міжнародного екологічного проекту її провели в селі Буша Ямпільського району.
Очистили від сміття береги річки Бушанки, притоки Дністра. Прибрали весь непотріб на туристичних стежках. Попрацювали на схилах Гайдамацького яру.
– Під час зустрічі з гостями я запитав, чому вони обрали для акції саме наше село, – каже сільський голова Буші Леонід Пташнік. – Почув у відповідь, що Буша значиться у туристичних маршрутах багатьох країн, як історичний центр Поділля, тобто привертає увагу своїм минулим, а також тим, що нині тут добре розвинуто зелений туризм.
Після першого дня роботи волонтери поділилися враженнями, що в Буші ще й чудова енергетика. Тут приємно працювати і радісно відпочивати. За умовами акції, її учасники не можуть мешкати у стаціонарних будівлях, мають бути ближче до природи. Тому проживають у наметах. Їх вони облаштували на території садиби Інни Кравець під назвою «Чарівний куточок».
Пані Інна у минулому киянка. Декілька років тому купила в Буші будинок і облаштувала його для проживання гостей, які приїздять на відпочинок. Найбільше були здивовані місцеві жителі – вони не розуміють, як можна їхати за тисячі кілометрів для того, щоб після когось прибирати сміття.
Волонтери-екологи працюватимуть також в інших районах Вінниччини.

10202315m

Волонтери-екологи з Казахстану, Німеччини, Словенії, Словаччини, Туреччини разом з однодумцями з Дніпропетровська, Кривого Рога, Харкова та Вінницької громадської організації “Наше Поділля” взяли участь в акції “Полюємо за сміттям”.В рамках Міжнародного екологічного проекту її провели в селі Буша Ямпільського району.Очистили від сміття береги річки Бушанки, притоки Дністра. Прибрали весь непотріб на туристичних стежках. Попрацювали на схилах Гайдамацького яру.- Під час зустрічі з гостями я запитав, чому вони обрали для акції саме наше село, – каже сільський голова Буші Леонід Пташнік. – Почув у відповідь, що Буша значиться у туристичних маршрутах багатьох країн, як історичний центр Поділля, тобто привертає увагу своїм минулим, а також тим, що нині тут добре розвинуто зелений туризм.Після першого дня роботи волонтери поділилися враженнями, що в Буші ще й чудова енергетика. Тут приємно працювати і радісно відпочивати. За умовами акції, її учасники не можуть мешкати у стаціонарних будівлях, мають бути ближче до природи. Тому проживають у наметах. Їх вони облаштували на території садиби Інни Кравець під назвою «Чарівний куточок».Пані Інна у минулому киянка. Декілька років тому купила в Буші будинок і облаштувала його для проживання гостей, які приїздять на відпочинок. Найбільше були здивовані місцеві жителі – вони не розуміють, як можна їхати за тисячі кілометрів для того, щоб після когось прибирати сміття.Волонтери-екологи працюватимуть також в інших районах Вінниччини.

джерело: 20 хвилин

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *