Початок чогось більшого ніж просто сплав на байдарках?

baydarkaЗа результатами молодіжного обміну «Екотур – педагогіка виживання», який відбувся наприкінці серпня в Удмуртії активісти ВОМГО «Наше Поділля» спільно зі своїми колегами з Німеччини та Росії змогли розширити свої знання про екологію, історію республіки Удмуртія, більше дізнатись про педагогіку виживання і найголовніше налагодити співпрацю між неурядовими організаціями з Німеччини та Росії.

Найголовніший результат проекту – це те, що нам вдалося запланувати спільний тристоронній проект в Україні з робочою назвою «Культурне різноманіття». Мета проекту – пізнати культурні особливості країн-учасників обміну та зруйнувати стереотипи. Навчитися толерантному ставленню. Окрім того, проект міститиме і соціальну складову, оскільки передбачає проведення заходів в українському сиротинці на культурну тематику.

Для кожного участь в проекті стала чимось особливим, своїми відчуттями, думками і планами на майбутнє учасники поділились з читачами веб ресурсу http://monp.vn.ua

 

 

Олександр Шевчук:

sashko«Вийшла дуже несподівана суміш німецьких росіян, російських німців і українських українців. В мене певний шок, від розуміння того, що ми майже нічого не знаємо про них, а вони про нас. Будучи чесним, можна сказати, що у кожної групи була певна проблема з самоідентифікацією.

Десятиденна взаємодія допомогла виявити, відчути і вирішити проблеми розуміння.

Продовжувати проект потрібно тому, що дуже хочеться щоб вони відвідали Україну.

Спочатку в учасників було досить нейтральне ставлення до України, але нам вдалося показати себе на достойному рівні. Коли у день підсумків учасники сказали, що хотіли би приїхати в Україну на День Незалежності, щоб побачити і зрозуміти, що це є для нас, я був дуже приємно здивований і навіть трохи розчулений.

І з точки зору продовження  проекту, напрямок взаємодії варто змінити в освітній, культурний, розвитку добросусідства чи на міжкультурний обмін.»

 

Лариса Степанець:

larysa«Під час візиту вдалося отримати досвід і знання методики проведення подібних заходів у галузі педагогіки переживань і подолань молодими людьми невпевненості в собі. А також досвід створення міцної та ефективної команди, яка могла б працювати злагоджено підтримуючи один одного для досягнення поставленої мети. Такий досвід, на мій погляд є дуже важливим , так як  дуже часто, невпевненість в собі і не розуміння учасниками один одного, які виникають в роботі заважає реалізації можливостей кожної людини в команді що в кінцевому результаті не завжди сприяє ефективній роботі. Так само дуже цікавий досвід впровадження нетрадиційних методів роботи з молоддю, обмін досвідом роботи між активістами організацій різних країн. 

Отриманий досвід і знання планую використовувати на практиці в організації «Наше Поділля», зокрема при підготовці нових програм і проектів, які ми плануємо здійснити найближчим часом. Таких так благодійний рок фестиваль «МузЕнтропія», заходи щодо екологічної захисту навколишнього середовища у нашому місті, та інших проектів. Так само передати отриманий досвід волонтерам з якими я працюю що дозволить нам разом виробити ефективну систему роботи в команді.»

 

Ольга Нагірняк:

ola« Я здобула мінімальні навички по сплаву на байдарці і регулярному складанні-розкладанні палатки J, а також  гарний досвід проживання на природі в умовах табору, де поєднана достатньо велика кількість малознайомих людей. Це навчає відповідальності, вмінню працювати командою, раціонально розподіляти обов’язки, пов’язані з буденним життям в таборі, комунікувати і налагоджувати контакти з новими і різними людьми.

Також ознайомилась з новою для мене країною і зокрема містом, дізналась про проблеми екології, які в ньому існують.

Отриманий досвід і знання я планую використовувати на практиці в організації «Наше Поділля»,зокрема при підготовці нових програм і проектів,які ми плануємо здійснити найближчим часом. Думаю,що отриманий мною досвід буде сприяти кращій організації програм по неформальній освіті нашої організації»

 

Юлія Бринзак:

yula«Проект варто продовжувати. це допомагає: познайомити з культурою, здобути нові навички в різних видах спорту, отримати нові знайомства для подальшої співпраці. Окрім того, тема проекту актуальна, добра організація заходів, думаю, варто більше такі заходи освітлювати в інформаційному плані.»

 

 

 

lototskaВалентина Лотоцька:

«Проект перевершив мої очікування : якісна організація заходів, новий досвід спілкування з представниками російської  та німецької громадських організацій, багатство природи та культури Удмуртії – все це зробило дуже гарні враження та  відкрило нові перспективи для особистого розвитку та розвитку НГО.

Крім того, здобуто багато досвіду, який варто перенести на український грунт. З нетерпінням чекаю можливості реалізувати подібний проект на теренах Вінниччини.»

 

 

 

{jcomments on} 

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *