Стрижавська школа-ліцей одна з перших в Україні, яка запровадила сортування сміття

zelena_shkola3Екологічно жити дорого. Таке твердження можна почути від багатьох людей. По-перше, нам потрібні сміттєпереробні заводи. По-друге, потрібно сортувати сміття та вивозити його в спеціально відведені  місця. По-третє, населення ніколи не буде дотримуватися всіх правил поводження зі сміттям, бо у нас не Швейцарія і навіть не Польща.

З огляду на всі ці обставини, активісти Вінницької обласної молодіжної громадської організації «Наше Поділля» разом з учнями та учителями НВЗ: «ЗОШ І – ІІІ ступенів-ліцей смт Стрижавка», що на Вінниччині,  почали шукати відповіді на питання: «Чи можливо жити екологічно у сучасних умовах?». І знаєте що? У нас вийшло. Самі учні дали відповіді на ці, здавалося б, нелегкі запитання та знайшли способи, як покращити екологію довкілля вже сьогодні. Виявилося, що не гроші потрібні для цього, а час і натхнення.

ВОМГО «Наше Поділля» спільно з учителями школи   розробили екологічний проект по запровадженню системи сортування сміття під назвою «Збережемо природу та підтримаємо рідну школу»,  завдяки якому учні власним прикладом показали, що можна не лише зменшити кількість сміття навколо, а й заробити на цьому кошти, які можна використати на придбання спортивного обладнання для школи. 

zelena_shkola1У ліцеї сортується два види сміття: пластик та папір. Налагоджена співпраця з  ТОВ «Подільська Січ», яке  має багаторічний досвід у галузі збирання та утилізації вторинних відходів. Підприємство,  має необхідне обладнання, транспорт, техніку, виробничі приміщення, територію та підготовлених спеціалістів; налагоджена співпраця з переробними комбінатами.

Завдяки проекту школярі дізналися, що багато речей, які викидаються як відходи, можуть бути повторно використані або перероблені. Не всім відомо, що з пластикової пляшки, яку ми зазвичай викидаємо як непотріб, можна виготовити багато корисних речей: нові пляшки, волокна, утеплювачі для одягу, килимове покриття, пластмасові труби, ящики та навіть архітектурні вироби! З паперу можна виробити газетний папір, картон, що збереже тисячі гектарів лісу. Такий підхід зменшує потребу у використанні нових природних ресурсів для виробництва предметів, а також зберігає енергію.

Проблема утилізації твердих побутових відходів  уже тривалий час є актуальною темою для мешканців  як міста, так і села. Здається, що настав час переходити від розмов про екологію довкілля до конкретних дій. Саме тому, активісти ВОМГО «Наше Поділля» переконані, що виконання даного  проекту у НВЗ: «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей смт Стрижавка» допоможе змінити, перевернути свідомість школярів, показати причетність кожного до вирішення проблеми забруднення довкілля.

Автор: Лариса Степанець

larysa

{jcomments on}

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *