Сортувати сміття корисно чи приємно

P3300535Чи пробували ви коли не будь поєднувати корисні речі з приємними і при цьому отримувати хоч якесь задоволення? Здається, це загалом просто не можливо! Приміром, усі ми знаємо, що сортувати побутове сміття дуже корисно, але чи може сортування побутових відходів бути приємним, а навчання екології не традиційно нудним, а навпаки, веселим, захопливим і, якщо хочете, навіть спортивним. Ось яке завдання поставила перед собою Вінницька обласна молодіжна громадська організація «Наше Поділля», коли у жовтні 2011 року разом із учнями та учителями НВЗ: «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей смт Стрижавка» почали реалізацію проекту «Збережемо природу та підтримаємо рідну школу».

Суть даного проекту досить проста: у школі успішно впроваджено систему сортування побутових відходів — паперу і пластику.  Заощаджені на сортуванні кошти витрачаються на потреби дітей. Цього разу школярі заощаджували на тенісний стіл, про який вже давно мріяли. А для того, щоб сам процес сортування був веселим і захопливим, у школі постійно проходять різноманітні акції, конкурси та змагання.


 

P3300516Також приємно і те, що завдяки проекту школярам вдалося вирішити чимало проблем, основна з яких — це зменшення бруду на вулицях селища. Адже за час проекту з вулиць селища було зібрано лише 208 кг. пластикових пляшок! Та й паперу вдалося зібрати чимало — 2186 кілограм. Та найбільше вражає те, як звичайні школярі стали справжніми рятівниками природи. Деякі екологічні подвиги дітей просто вражають. Приміром, учень 5 класу Педоренко Едуард так перейнявся проблемами екології, що самостійно у вільний час зумів прибрати прибережну зону, з якої зібрав аж 180 пластикових пляшок! Відтак маємо надію, що і дорослих старання дітей не залишили байдужими. Адже для всіх нас дуже важливо усвідомити, наскільки «сміттєвий вал» небезпечний для довкілля. Не менш важливо й те, що й цю проблему можна легко подолати, зробивши невелике зусилля над собою.

P3300501І ось нарешті збулась така довгоочікувана мрія школярів. 3 квітня 2012 року на урочистій шкільній лінійці діти отримали такі очікувані подарунки. І тут школярі не залишились розчарованими, адже замість одного тенісного столу отримали в подарунок два! Другий стіл для гри в теніс та інші не менш цікаві подарунки дітям подарували партнери проекту ВОМГО «Наше Поділля». Це стало справжньою несподіванкою, адже відтепер своє дозвілля школярі зможуть проводити вдвічі цікавіше. На цьому вирішили не зупинятися, попереду ще багато нереалізованих мрій. От і виходить, що сортування побутових відходів не просто корисний процес, а ще й приємний, так як, допомагаючи природі, можна допомогти і собі. Саме у цьому переконані школярі Стрижавської школи-ліцею.

 

 

Автор тексту: Лариса Степанець

larysa

{jcomments on}

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *