Наше Поділля розвиває співпрацю між школами Польщі та України

IMG_1724Вінницька обласна молодіжна громадська організація “Наше Поділля” продовжує активну роботу по налагодженню партнерських стосунків з громадськими організаціями та школами з інших країн. На цей раз  ВОМГО «Наше Поділля» стала спів організатором шкільного навчального візиту до Польщі.

 З 21 по 23 вересня ВОМГО «Наше Поділля» спільно з учителями та учнями НВЗ: «ЗОШ І – ІІІ ступенів– ліцей смт Стрижавка» здійснили навчальний візит до Польщі, де взяли участь у третьому  фестивалі  Культур  Давніх, що відбувся у Віціні (ІІІ Festiwal Kultur Dawnych w Wicinie), який реалізується фундацією «Пролужицька» спільно з «Локальною групою Дії – Група Лужицька» (Lokalna Grupe Dzialania  «Grupa Luzycka»), урядом міста і гміни Ясінь (Urzad Miasta I Gminy Jasien).

 

 У рамках даного фестивалю  учні з Польщі та України представили давні культури, традиції людей, які колись проживали на територіях сучасної Польщі та України, а також змогли дізнатися про позакласну виховну та наукову роботу, яка здійснюється в польських школах Лужицького Воєводства, а саме досвід із залучення школярів до вивчення давніх культур, музейної справи, археології та відтворення давніх традицій і культур.

 День перший.  21 вересня

DSCN8115Нас зустрічає невеличка сільська школа у селі Вічіна. Знайомимося з організаторами фестивалю. Надзвичайно приємні, відкриті і прості у спілкуванні люди. Директор школи Славомир Музика знайомить нас зі школою, проводить ознайомчу екскурсію до шкільного музею. У музеї виставлені експонати із археологічних розкопок, що проводяться неподалік Вічіни, а для дітей щорічно організовуються конкурси з археології. Спільно плануємо подальшу роботу. Попереду нас чекає незабутня екскурсія до Зеленої Гури, розваги в місцевому аквапарку та безліч інших цікавинок.

 

День другий. 22 вересня

DSC01324Учителі та школярі Стрижавської школи-ліцею взяли участь у традиційних щорічних навчаннях, які відбулись у школі у Вічіні, де мали можливість  познайомитися з елементами давньої польської культури. Зокрема, надзвичайно цікаво було зануритися в атмосферу середньовіччя, на мить  відчути себе  воїном-рицарем та спробувати освоїти мистецтво стрільби з лука.

У свою чергу українські школярі також здивували, адже до Польщі привезли майстерні з виготовлення традиційної народної іграшки (ляльки-мотанки), декоративного розпису предметів побутового вжитку, виготовлення декоративних прикрас,  майстер-класи зі співу українських пісень, народних танців та забав. Родзинкою    став майстер-клас з історії писемності, де всі бажаючі змогли спробувати власноруч підписати листівку, як це робили учні 200 років тому, не звичайною кульковою ручкою, а, уявіть собі, гусячим пером!

DSCN8107Закінчилися навчання біля ватри, де всі разом, дорослі і діти, співали пісень та смакували смажену ковбаску. Ось так смачно, з користю і весело промайнув час навчання у школі. «Таке б навчання щодня», –  жартують українські школяріJ.

 

День третій.  23 вересня

Останній день нашого перебування у Віціні.  Надзвичайно важливий та насичений подіями день. Нас зустрічають на ІІІ фестивалі Культур Давніх у IMG_0228Віціні. Частуємо всіх короваєм, що привезли з собою на фестиваль. Знайомимося з учасниками фестивалю. Тут все –  від традиційних польських страв  до навчання верхової їзди. Фестиваль вражає різноманітністю. Поруч із давніми культурами представлені сучасні, а саме:  школа бойових мистецтв, школа верхової їзди та субкультура байкерів. Намагаємося встигнути взяти у всьому участь. Усе цікаво! Ось і наш виступ. Запрошуємо учасників та гостей фестивалю зануритися в атмосферу традиційних українських вечорниць із піснями та хороводами, народними гаданнями та забавами. Здається, вдалося! Шкода, що час промайнув так швидко.

Сповнені  вражень та нових ідей повертаємося додому. Підводимо підсумки нашого візиту. Вражень та ідей у всієї групи безліч. Конкурс для юних істориків у музеї освіти Стрижавки запропонували провести самі школярі. Уже майже  прописана ідея шкільного фестивалю для молоді. На часі проведення волонтерами ВОМГО «Наше Поділля» навчальних майстерень  на базі шкільного музею.

 

Дякуємо  ВОМГО «Наше Поділля» за організацію візиту до Польщі  та запрошуємо наших польських партнерів до України!

 Автор: Лариса Степанець

larysa

{jcomments on}

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *