9 днів у стилі Еко

P8133153З 10 по 18 серпня Удмуртська Республіканська громадська організація російсько-німецької молоді «Югендхайм» приймала у себе в гостях молодь з України і Німеччини. Зустріч пройшла в рамках міжнародного молодіжного табору «Екотур – з любов’ю до природи», присвяченого питанням виховання екологічного виховання молоді і практичним основам педагогіки переживання в Росії, Німеччині і Україні. Треба відзначити, що подібного роду молодіжний проект, а точніше тристоронній обмін, став першим досвідом для організації «Югендхайм» і її керівника Світлани Вершиніної.

Проект проводився за підтримки Міністерства у справах молоді Удмуртської Республіки, асоціації громадських організацій «Міжнародний Союз німецької культури», Федерального союзу «Німецька молодь в Європі», міжрегіональній громадській організації «Німецьке молодіжне об’єднання», ГУ УР «Будинок Дружби народів».

Офіційне відкриття проекту відбулося 10 серпня в Будинку Дружби народів, де кожна з груп учасників – клуб російськомовної молоді міста Гіссен Німеччина), Вінницька обласна молодіжна громадська організація «Наше Поділля» (Україна), УРООРНМ «Югендхайм» (Росія) – представила невеликі доповіді по захисту навколишнього середовища в своїх країнах і поділилася «екологічним» досвідом своїх організацій. Молодь прийшли привітати представники Міністерства у справах молоді Удмуртської Республіки, Міністерства національної політики Удмуртської Республіки, Державної установи Удмуртської Республіки «Будинок Дружби народів».


 

А вже 12 серпня учасники відправилися на байдарках по маршруту «Сива – Кама» (Удмуртія), щоб на практиці поділитися досвідом екотуризму та захисту навколишнього середовища. Деякі з учасників практично не мали досвіду в байдаркових сплавах, хтось навіть вперше брав участь в такому довгому поході, але це не перешкодило групам з гідністю пройти майже 52 кілометри водного простору. На жаль, беріг річки не облаштований під кемпінги, і на очі учасникам проекту часто попадалися несанкціоновані звалища сміття, випалені вогнищами ділянки землі. У міру сил учасники проекту прибирали сміття на пляжі, спалювали його, обкопували майданчики для вогнищ, щоб наступним туристам не захотілося смітити там, де чисто. Складнощі у веслуванні і живописна природа Удмуртії, фізична втома і захоплюючі тренінги по педагогіці переживання, пекуче сонце і капуста для щоденного споживання – все це і багато що інше створило повну картину експедиції. Кожен з учасників відкрив під час сплаву в собі щось нове, адже в екстремальних умовах відкриваються багато прихованих здібностей.

P8143174Після сплаву учасники підготували і провели в центрі Іжевська акцію «Екологічна стіна». Жителям було запропоновано взяти участь в соціологічному опиті і поділитися своїми побажаннями і пропозиціями, як зробити місто чистішим. Найчастіше висловлювалися ідеї розділення сміття, зокрема установки автоматів для пластикових і скляних пляшок, установки більшої кількості мульд. Учасники з Німеччини розробили невеликий інформаційний стенд, де можна було дізнатися, за скільки років розкладається той або інший вид сміття, а також 10 екологічних заповідей в через які було піднято найбільш важливі питання, що стосуються захисту навколишнього середовища. Всі небайдужі до природи люди, що взяли участь у акції,  отримували цукерки з екологічними побажаннями і прогнозами.

Час пролетів непомітно, 9 днів – як одна мить, наповнена враженнями і спогадами. Але зроблене найголовніше – молодь ще більше почала цінувати природу, знайшли нових друзів і, звичайно ж, отримали досвід, який застосовуватимуть і далі. «Ми повні ідей і готові продовжувати нашу трьох сторонню  співпрацю, і вже маємо  плани на 2012 рік, – поділилися учасники в кінці проекту. – Україна, тримайся!»

Автор Тетяна Васильева 

Джерело: http://jdr.ru/?news=516&menu=3

{jcomments on}

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *