Польсько-Українські обміни молоддю. Проект: Лужичани і Подоляни

ГО «Наше Поділля» продовжує співпрацю з громадськими організаціями Польщі. У цьому році з 4 по 9 листопада 2016 р. Проекті “Лужичани та Подоляни”, що був реалізований ГО «Наше Поділля» та Любським Домом Культури Республіки Польща за підтримки Польсько-Української Ради обміну молоддю.


В рамках проекту наші школярі спільно з своїми польськими ровесниками вивчали давню культуру звичаї та традиції лужичан та подолян. Українська група презентувала традиційний подільський костюм, народний танець, творчі майстерні з виготовлення головних уборів, оберегів, ляльки-мотанки. Під час презентації культурної спадщини подільського краю школярі розповідали про особливості традиційного вбрання, яке носили на Поділлі: жіночий та чоловічий костюми.

Справжньою родзинкою української делегації стало проведення майстер-класу з традиційної української випічки. Учасники з України привезли з собою стародавні рецепти українських смаколиків з села Мізяківські Хутори Вінницького району: традиційні українські калачики, рогалики з вишнями та струдлі з маком. Вся випічка разом з виготовленими оберегами була виставлена на заключному заході на благодійній ярмарці, яка проводилась в останній день проекту.


Учасники з Польщі теж здивували нас давньою культурою лужичан, які проживали колись на території Любуського воєводства Республіки Польща. Костюми лужичан вражають своєю вишуканістю, пишністю та стриманістю кольорів. Наші польські друзі представили стародавній народний танець, та познайомили з технологією виготовлення традиційних польських народних прикрас. Та, мабуть головним у проекті була фантастична творча і натхненна атмосфера, яка супроводжувала нас впродовж всієї подорожі. Толерантність, доброзичливість, відкритість та щирість наших почуттів одне до одного зробило наш проект справді незабутнім.


Несподівано приємним подарунком від організаторів проекту стала одноденна подорож дітей та дорослих до Німеччини. Прогулянка Берліном та відвідини туристичних пам’яток: Бандербурські ворота, Бундестаг, залишки берлінської стіни та інші історичні пам’ятки – все це залишиться у нашій пам’яті назавжди.
Останній день проекту запам’ятався презентацією виставки світлин школярів у народних костюмах лужичан та подолян, гала-концертом, з представленням традиційних народних костюмів підчас якого, ми разом презентували давній народний одяг, танцювали народні танці та співали пісень українською та польською мовами.


Як дослідили учасники проекту «Лужичани та Подоляни» у нашій культурі багато схожого: звички, мова, традиції і найголовніше прагнення бути щасливими. Ми однаково любимо, радіємо та співпереживаємо. МИ Європейці!