Еко-центр “Стіна”

Протягом тижня учасники ГО Nashe Podillya / Наше Поділля та ГО Development center Pangeya Ultima Yaroslav GerashchenkoYuriy StepanetsOlya KazakovaMary MalogolovchukОлеся Яненко, за підтримки Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА жили в Еко-навчальному центрі Стіна в однойменному селі Стіна разом з ЕВС-волонтерами Ry EmSabine ManhartsbergerGabriele SalvoEdoardo ScoccioliniMessinger Nemo, а також волонтером Peace Corps Ukraine Jeremiah Johnson та друзями Piotr KujawskiMaria YuzkovaOlga NikonchukNate MartineЮрій Білоус (Yurii Bilous)Юна Монастирська.

Метою проведення такого табору було залучення місцевих жителів села Стіна та активістів до спільного діалогу та брейн-шторму на тему популяризації та розвитку зеленого туризму. Зокрема на Вінниччині є перспективні території для зеленого туризму і Стіна одна з них, тому це величезна платформа для реалізації ідей та чогось нового.

Завдяки спільним зусиллям були проведені декілька організаційних зустрічей-обговорень та міжкультурний вечір безпосередньо на таборі, відзняті та змонтовані 4 відео-презентації про село, тисячі фотографій, а головне визначено основні точки в селі, які потрібно розвивати і на яких потрібно акцентувати увагу, а саме: старовинне кладовище, церква, галявина сон-трави, «фігури» на околицях села, річка Русава, млин, панорами для споглядання рельєфу місцевості та ідеальних фотографій.

На території будинку ми провели ремонтні та облаштувальні роботи, щоб територія була більш придатною для проживання. Почали реставрувати вікна, для цього ми запросили місцевого майстра, який працює з глиною, також прибрали чагарники та облаштували кухню.

Стінянська вишивка

 

Хор