Вітаємо! Ми команда учителів екології навчальних закладів Вінницького району та активістів громадської організації «Наше Поділля». Разом із однодумцями хочемо навчити школярів бути екосвідомими. Ми переконані, що для цього потрібно, насамперед, дати дітям практичні навички правильного поводження із сміттям. До того ж, на сортуванні відходів та подальшому продажу вторинної сировини, діти зможуть заробити кошти на спортивний інвентар. Все, що для цього необхідно – забезпечити школи контейнерами для роздільного збору відходів та навчити дітей правильно сортувати своє сміття.
Ідея нашого проекту “Зелена школа“ – навчити дітей сортувати сміття у школі та заробляти на цьому додаткові кошти для потреб школярів.
Для цього ми плануємо організувати сортування твердих побутових відходів у школах сіл Мізяківські Хутори та Стадниці (Вінницької області).
Що ми зробимо з відсортованою сировиною?
Сортоване сміття – папір, пластик, скло – у подальшому буде купувати підприємство-заготівельник вторинної сировини ТОВ «Подільська Січ», а на зароблені від вторинної сировини кошти для дітей придбаємо столи для гри у настільний теніс.
Чому ми вирішили сортувати сміття у школі?
На нашу думку, школа є ідеальним майданчиком для впровадження екологічної освіти, але за умови, що вона буде якісною і безпосередньо пов’язаною із повсякденним життям та розумінням того, як кожна людина незначними змінами у своїй щоденній поведінці може змінити екологічну ситуацію у своїй країні та у світі.
Ми підрахували, що
Окрім цього нам вдасться заощадити чималі ресурси для країни. Адже
Завдяки шкільному проекту усі мешканці громади дізнаються, що сміття не є однорідним, що його можна розділити на різні види: пластик, метал, скло, папір, поліетилен. Школярі розкажуть батькам, для чого потрібно сортувати своє сміття та яка з цього може бути користь країні, школі та кожній окремій людині.
Як ми будемо навчати дітей сортувати сміття?
Дуже просто! Для цього наша команда проведе для дітей додаткові уроки екології, на яких школярі дізнаються, чому природі шкодить викинуте на вулицю сміття, що таке “розумне споживання”, як і навіщо сортувати сміття, навчаться виготовляти паперові пакети для продуктів, економити електроенергію, спробують самостійно закласти компост та очистити брудну воду.
Також ми поставимо у школі контейнери з написами “пластик”, “папір”, “скло”, “поліетилен”. Щоб учні навчились сортувати сміття просто під час навчання у школі. Далі школярі почнуть кидати сміття не в одне відро, а в чотири, а зароблені від сортування кошти будуть витрачатися на їхні потреби. Учні самостійно вирішуватимуть, на що саме витрачати «екологічні кошти».
А для того, щоб процес сортування був веселим і захопливим, у школі постійно будуть проходити екологічні майстерні, акції, конкурси та змагання, під час яких кожен учасник зможе отримати цінний подарунок за свій особистий вклад у розвиток проекту. Сортуючи сміття у школі, діти стануть прикладом для дорослих та навчать сортувати побутові відходи своїх батьків.
За перший рік реалізації проекту, тобто протягом 2017 року, ми плануємо досягнути таких результатів:
- у школярів з’являться навички сортування побутових відходів;
- діти навчать дорослих сортувати сміття;
- збереться та відсортується близько 3-4 тон побутових відходів за один рік;
- придбано спортивний інвентар для дітей на отриманні від вторинної сировини кошти.
Що вже зроблено?
Нам вдалося організувати систему сортування у Стрижавській школі-ліцеї, за зібрану вторинну сировину, учні школи заробили 7798 грн. За ці кошти для дітей придбали два тенісних столи, футбольні м’ячі та розвиваючі ігри для шкільної ігрової кімнати.
Тепер ми збираємо кошти для маштабування проекту на інші школи району. Хочемо поширити цю діяльність на школи в селах Мізяківські хутори та Стадниця. Для запуску проекту у Мізяківсько-Хутірській школі наша команда вже залучила кошти спонсорів у розмірі 1600 гривень, для придбання чотирьох контейнерів для сортування паперу та пластику.
Що нам потрібно для реалізації проекту?
- 12 контейнерів об’ємом 90 літрів для сортування паперу та пластику. Ми плануємо встановити їх у шкільних коридорах, щоб діти могли сортувати свої відходи просто під час навчання у школі.
- 8 контейнерів об’ємом 240 літрів для сортування паперу, пластику та скла на шкільному подвір’ї.
- інформаційні буклети для батьків школярів та їхніх сусідів, головне завдання яких – донести інформацію про використання сміття як вторинної сировини для подальшої переробки, та поради щодо утилізації побутових відходів, якщо їх неможливо сортувати та переробити.
- екологічні роздатки для дітей (лінійки з екологічним маркуванням пластику). За допомогою таких лінійок-підказок діти зможуть визначати види пластику які придатні для вторинної переробки.
- роздаткові та витратні матеріали для проведення екологічних тренінгів (папір для фліпчарту, кольоровий папір, маркери, стікери, олівці, ножиці, клей тощо).
Підтримайте наш проект – допоможіть врятувати природу!