Якою буде Україна майбутнього значною мірою залежить від реформи Децентралізації – саме тому так важливо підтримка розвитку та наповненням новими змістами ОТГ

Закінчився 2-х денний форум, що проходив в рамках проекту «Децентралізація на практиці – вчимося один від одного», який пройшов у Львові з 10 по 11 грудня 2018 року і став своєрідним підсумком пів річної спільної роботи підтримки діяльності ОТГ в чотирьох областях України.

В рамках форуму близько 60 учасників проекту з чотирьох областей України – Запорізької, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької – обмінялися досвідом у сфері децентралізації та підвели підсумки своєї активності у проекті.

Окрім форуму у Львові учасники проекту взяли участь в 4-х регіональних зустріча,  3-х навчальних візитах в Україні, 1 навчальному візитів в Польщі, а також підготували більше 20 планів змін для своїх громад.

«Нам треба разом стояти на шляху солідарності» – сказав присутній на відкритті форуму консуль Кшиштоф Яховіч, звертаючи учагу на те, як важливою для Польщі є послідовна підтримка перетворень в Україні.

Під час форуму, лідери об’єднаних територіальних громад, мали можливість обговорити зміни, які планують запровадити, а також отримати фахову підтримку від експертів в галузях освіти, медицини, управління комунальними господарствами та планування бюджету. Також учасники зустрічі обговорили наявні можливості фінансування для втілення змін в громадах.

Об’єднані територіальні громади, які вже об’єднались і діють в Україні це авангард змін в Україні. Саме на ці громади і їх успіхи та труднощі дивляться мільйони українців. І саме від результатів роботи об’єднаних громад залежить загальна успішність децентралізаційної реформи в Україні. Відтак наше завдання, яке ми собі поставили ще в 2015 році це всіляко сприяти успішному розвитку ОТГ, а також наповненню їх діяльності новими змістами  – наголосив Голова Правління ГС «Громадські ініціативи України» Юрій Степанець.

Організатори проекту – Фонд «Освіта для демократії», громадські організації Наше Поділля  та Товариство Лева. Інформаційний партнер – Громадсські ініціативи України.

Проект «Децентралізація на практиці – вчимося один від одного» фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща а також в рамках Програми STUDY TOURS TO POLAND, яку реалізує Фонд «Лідери змін» з коштів Польсько-Американського Фонду Свободи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *