6 травня відкриваємо станцію глибокого сортування побутових відходів ecohope

У Вінниці на базі Донецького національного університету ім.. Василя Стуса відкриється перша у Вінниці станція глибокого сортування твердих побутових відходів «Ecohope».

За ініціативи студентів  Донецького національно університету ім. Василя Стуса, при підтримці біологічного факультету та ГО «Наше Поділля» вже найближчим часом відкриється перша у нашому місті станція глибокого сортування твердих побутових відходів. Важливо, що станція працюватиме не лише для студентів, але й для всіх екологічно свідомих вінничан, тож кожен охочий може принести посортовані чисті побутові відходи і врятувати їх таким чином від смітєзвалища. 

Отриману сировину, ініціатори проекту реалізують переробним підприємствам, а отримані кошти витратять на екологічні ініціативи студентів, а також екологічні матеріали, що сприятимуть зменшенню використання пластику.    

Станція знаходитиметься на території навчального корпусу №2 за адресою: вул. Академіка Янгеля, 4. На початковому етапі станція працюватиме один раз на тиждень з 9 по 17 годину. Під час всього часу роботи станції, чергові підкажуть як правильно потрібно сортувати побутові відходи, які відходи переробляються, а які ні, як підготувати побутові відходи перш ніж віднести їх на станцію сортування, а також дадуть відповіді на інші питання.  

Учасники прес-конференції:

  • Ректор Донецького національного університету ім. Василя Стуса Гринюк Роман Федорович
  • Декан біологічного факультету  Овчиннікова Юлія Юріївна
  • Представник ініціативної групи студентів Ecohope  Марія Юзкова
  • Представник ГО «Наше Поділля» Юрій Степанець

Важливо відзначити, що станція глибокого сортування на базі Донецького національного університету ім.. Василя Стуса це частина навчального процесу, де всі учасники не просто сортуватимуть побутові відходи, але й більше дізнаватимуться про процес переробки ТПВ, яке упакування можливо переробити, а яке вже ні, можливості зменшення використання шкідливого пакування,  що робити з небезпечними відходами,  як зробити компостер своїми руками, як організувати подібну станцію у дворі…    

Після збору, вся вторинна сировина буде передана на переробку українським підприємствам, які зараз відчувають гостру нестачу сировини і щороку на мільярди гривень купують таку сировину за кордоном (Польщі, Німеччині, Росії, Білорусі).

На станції  будуть окремо збиратись та в подальшому перероблятись наступні фракції (всього 20):  картон, офісний папір, газети, книги, крейдований папір (журнали), PET прозорий і кольоровий, пластик від молочних виробів, тетрапак , поліетилен, «Шуршик», цупкий пластик (пральні порошки), метал  (консервні банки ), алюмінієві банки, прозоре скло, кольорове скло, кришечки, паперові стаканчики, органічні відходи

Презентація проекту відбудеться у Вінницькому прес-клубі:

Адреса: вул Соборна 68

Початок: 16:00

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *